Založ si blog

Robert Fico na RTVS ! alebo Záujem koalície aj opozície, všetkých občanov

Vzhľadom na iné povinnosti som včera iba letmo postrehol informáciu, že premiér Robert Fico, na ktorého bol spáchaný atentát v polovici mája v Handlovej, pravdepodobne sa chystá už dnes na vyjadrenie vlastného stanoviska k tragickej udalosti, vrátane zhodnotenia politicko-ekonomického vývoja v spoločnosti, na posolstvo občanom s pohľadom do budúcnosti.

Pokiaľ to je pravda, verejnosť by to vrelo uvítala. Aj vzhľadom na to, že štát je trochu osirelý, ak prezidenti sú vlastne dvaja, ale ani jeden už a ešte nie je „v plnom švungu“, ani predseda parlamentu po odchode Pellegriniho nie je zatiaľ zvolený a výkonná moc v štáte je fakticky oslabená, aj keď kompetencie sú dané a realizované.

Slovenská republika, náš spoločný domov, ako soľ potrebuje vidieť a počuť Roberta Fica a podľa môjho názoru nielen koalícia, ale rovnako aj opozícia a všetci občania. Prečo aj opozícia ? Ak panuje všeobecná zhoda, že musí dôjsť k celospoločenskému zmiereniu, práve opozícia sa musí cítiť ohrozená, lebo dosť sa toho na ňu valí, keď stačí prehrávať videá s hrubými urážkami a vyhrážkami. Toto podľa prieskumu väčšina ľudí vidí ako podnecovanie s pomaly fatálnymi následkami.

Robert Fico povie svoje. Ak značná časť spoločnosti ešte nepochopila hĺbku a šírku tragickej udalosti i potrebu prípadnej účinnej ľútosti ako nevyhnutného predpokladu nápravy, práve prejav premiéra by mohol určiť mantinely na základe prežitej traumy. A napokon aj istého poníženia symbolu vrcholnej moci konštituovanej ústavou a demokratickými voľbami.

Ak som kdesi zachytil, že Ficovo vystúpenie má byť kdesi na internete, prikláňam sa k názoru mnohých občanov, že keď toto premiérov zdravotný stav dovolí, kde sú prekážky, aby požiadal o možnosť vystúpiť vo verejnoprávnej televízii ? Práve na takýto účel máme túto inštitúciu, ktorá si to v mnohom pošramotila, ale premiéra by pred kamery musela „pustiť“.

Alebo v tom niekto vidí problém ?

Otvorený list generálnemu riaditeľovi O2 alebo Hľadá sa právnik

07.07.2024

Vážený pán generálny riaditeľ spoločnosti O2 Slovakia, Einsteinova ul. 24, Bratislava, vzhľadom na márne pokusy domôcť sa spravodlivosti mimosúdnym spôsobom vyriešenia smutného prípadu poškodzovania zákazníka, dovoľte obrátiť sa na Vás touto formou. Ako vyplýva z listu od Vášho Centra služieb zákazníkom zo dňa 19. 03. 2024, Vaša spoločnosť dňa 12. 11. 2020 [...]

RTVS sa na to ešte „nepozrela“ alebo Opýtajte sa Dlugolinského

22.06.2024

Ak do dnešného dňa som prípadne pochyboval o nevyhnutnosti odchodu generálneho riaditeľa RTVS Machaja, už si nemyslím, že by mal zotrvať na tomto poste. Svoju nespôsobilosť, podľa mňa, nepreukázal len vo vlastnej televízii, ale aktuálne na počudovanie v inej, komerčnej, t. j. TA3. Prečo generálny súhlasil s účasťou v konkurenčnom médiu, keď lúsknutím prsta sa mohol [...]

Zhovadilosť zhovadilých alebo Prečo toľká zloba v mediálnom priestore

18.06.2024

Ak administrátor nedajbože vymaže tento príspevok s ohľadom na neslušný titulok, budem to pokladať za nepriamy súhlas s tým, voči čomu ako bloger vytrvalo už dlho bojujem. Totiž, že o blogeroch, aj keď sa spravidla nepodpisujú občianskym menom a priezviskom, sa dá vystopovať všetko až po čísla topánok, anonymní komentátori pod príspevkami majú neoprávnenú výsadu. [...]

Senátor J.D. Vance

Trump si za svojho viceprezidenta vybral senátora, ktorý ho ostro kritizoval

15.07.2024 21:27

Vance sa stal neskôr hlasným obhajcom republikánskeho lídra.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 21:12

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.

Donald Trump

„Strelec je dole! Strelec je dole!" „Nechajte ma obuť si topánky." Čo počas streľby hovorili agenti a Trump? Pozrite si prepis záznamu

15.07.2024 19:00

Ako zareagovala ochranka počas atentátu na Donalda Trumpa? Aké povely si vymieňali agenti Tajnej služby a čo hovoril exprezident?

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 117
Celková čítanosť: 227068x
Priemerná čítanosť článkov: 1941x

Autor blogu

Kategórie