Založ si blog

Odpustí národ politikom?/2/ alebo Čo nám povie Robert Fico

Aj priemerný novinár vie, že titulok nemôže obsiahnuť celú šírku a hĺbku obsahu príspevku. Tak aj ten včerajší o odpustení politikom. Požičal som si ho od smeráčky Moniky Beňovej. Je jasné, akých politikov mala na zreteli. Tých, ktorých „politika“ nenávisti a zloby bola živnou pôdou pre obrovské nešťastie.

A čo médiá ? Po skončení hokeja, keď národ čakal na zázrak, všetky televízie dali na ešte vyšší stupienok páchateľa v Handlovej. Nik netušil, koľko „advokátov“ sa vyroĵí, ako sa budú predbiehať v označovaní, že strelec to tak nemyslel, nechcel zabiť, „iba“ zastaviť, podarovať knižku s podpisom, mieril „len“ do dolnej časť tela…

Aj by sa ospravedlňoval. Jedna herečka, carstvo jej už nebeské, v komédii stále hovorila, prepáč, prepáčte. Zasmiali sme sa. V prípade atentátu sa smejú len debili.

Dokonca aj taký ostrieľaný moderátor TA3, akým je nesporne Bielik, nabehol na vlnu takmer hladkania atentátnika a potvrdil, že trochu stráca istotu.

A prečo vlastne taká smršť vyjadrení vraha, čo je zjavne balast a vata, či umelo vypúšťaná hmla? Veď základný fakt streľby je jasný ako málokedy, keď je zrejmé, že mohutná „deviatka“ dokáže zabiť aj…Radšej nešpecifikujem, lebo to nie je vhodné.

V tom nechutnom obhajovaní „dobrého“ vraha, ktorý sa stále vodil za ruku s manželkou, sa stráca to, že každý páchateľ sa snaží zĺahčit vinu, v tomto prípade ani nie pre výšku trestu, ale z princípu. Horšie je, ked za tým môže byť možno naprogramovaný cieĺ odpútať od niečoho pozornosť, od skutočného pozadia.

Renomovaný bývalý vyšetrovateľ a advokát Vačok na TA3 postavil Bielika do úlohy žiačika, ktorý sa ešte musí učiť. A vlastne nás všetkých, ktorí akosi odbočujeme. Ako prvý jasne a dôrazne sformuloval otázku toho záhadneho vymazania počítača a možno aj mobilu. Z hľadiska trestnoprávnej zodpovednosti.

A čo keď práve tu je pes zakopaný? Ako si toto vysvetliť ? Čo to malo znamenať ? Čo sa vyšetrovatelia nemajú dozvedieť?

Len aby výsledkom, ak sa vymazané prípadne vráti do pôvodného stavu, nebola aj širšia zostava na lavici obžalovaných alebo „vymazanie“ niektorých subjektov, ktoré majú maslo na hlave.

To sú však len hypotézy a v tomto kontexte „posolstvá“ páchateľa sú trápnym divadlom.

Načim sa zamýšľať nad tým, čo nám povie Robert Fico. A on povie. Dúfajme, že sa na to tešia mnohí, ktorí tak utekali sa zmierovať a upokojovať…

Otvorený list generálnemu riaditeľovi O2 alebo Hľadá sa právnik

07.07.2024

Vážený pán generálny riaditeľ spoločnosti O2 Slovakia, Einsteinova ul. 24, Bratislava, vzhľadom na márne pokusy domôcť sa spravodlivosti mimosúdnym spôsobom vyriešenia smutného prípadu poškodzovania zákazníka, dovoľte obrátiť sa na Vás touto formou. Ako vyplýva z listu od Vášho Centra služieb zákazníkom zo dňa 19. 03. 2024, Vaša spoločnosť dňa 12. 11. 2020 [...]

RTVS sa na to ešte „nepozrela“ alebo Opýtajte sa Dlugolinského

22.06.2024

Ak do dnešného dňa som prípadne pochyboval o nevyhnutnosti odchodu generálneho riaditeľa RTVS Machaja, už si nemyslím, že by mal zotrvať na tomto poste. Svoju nespôsobilosť, podľa mňa, nepreukázal len vo vlastnej televízii, ale aktuálne na počudovanie v inej, komerčnej, t. j. TA3. Prečo generálny súhlasil s účasťou v konkurenčnom médiu, keď lúsknutím prsta sa mohol [...]

Zhovadilosť zhovadilých alebo Prečo toľká zloba v mediálnom priestore

18.06.2024

Ak administrátor nedajbože vymaže tento príspevok s ohľadom na neslušný titulok, budem to pokladať za nepriamy súhlas s tým, voči čomu ako bloger vytrvalo už dlho bojujem. Totiž, že o blogeroch, aj keď sa spravidla nepodpisujú občianskym menom a priezviskom, sa dá vystopovať všetko až po čísla topánok, anonymní komentátori pod príspevkami majú neoprávnenú výsadu. [...]

Senátor J.D. Vance

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral senátora, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 22:15

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 21:12

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.

Donald Trump

„Strelec je dole! Strelec je dole!" „Nechajte ma obuť si topánky." Čo počas streľby hovorili agenti a Trump? Pozrite si prepis záznamu

15.07.2024 19:00

Ako zareagovala ochranka počas atentátu na Donalda Trumpa? Aké povely si vymieňali agenti Tajnej služby a čo hovoril exprezident?

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 117
Celková čítanosť: 227074x
Priemerná čítanosť článkov: 1941x

Autor blogu

Kategórie