Založ si blog

Smer uspel aj bez Fica a kampane alebo S Ficom ešte silnejší

Ako sa dalo očakávať, po voľbách sa vyrojilo množstvo analytikov, najmä tých, ktorí sa už dlho pred voľbami jasne zaradili na jednu stranu vnútropolitického súboja. Tých druhých je menej, dominuje politológ Chmelár a zopár jednotlivcov na sociálnych sieťach.

Aký je hlavný poznatok ? Smer SSD uspel aj bez premiéra a kampane, čo bolo ovplyvnené tragickou udalosťou v Handlovej. Niet pochýb o tom, že s premiérom Ficom, ktorý naberá kondíciu, vládna koalícia bude ešte silnejšia a nič na tom nemení ani fakt, že jedna koaličná strana teraz dosť „zahaprovala“. Bude treba vládnuť, voľby-nevoľby, na rade sú aj tvrdé opatrenia, ktoré sú v rukách koalície a tá si to nenechá vziať. Máme sa na čo tešiť ?

Platí, že voľby do „Európy“ nemožno podceňovať, svedčí o tom aj zvýšená účasť voličov. Kto by to však preceňoval, vrátane „víťaza“, nič nezíska, ale skôr stratí. Ako sa progresívci viac alebo menej ukotvia vo frakciách, to síce bude zaujímavé, ale povedzme si na rovinu, že všetkých našich pätnásť poslancov v oceáne tých vyše 700 ľudí pozbieraných z každého kúta kontinentu, je naozaj iba kvapkou v mori.

V tom našom mančafte, ktorý dostal umiestenku do Bruselu a Štrasburgu, trénera nemáme, ale Smer SSD spolu s Ondrušom z Hlasu a zástupcov Republiky, nezabúdajme ani na reprezentantku KDH, poráža na hlavu progresívcov, ktorí budú pod nemilosrdnou paľbou, ak sa nespamätajú a nebudú iní ako doteraz.

A ešte jedna poznámka – o tom, že opozícia /matovičovci, sulíkovci, demokrati/ dostali parádny világoš, vidí aj slepý. Získali málo hlasov na vidieku a najmä v Bratislave aj ich zvalcovali šimečkovci. Ozaj, ako by to vyzeralo, keby vidiek volil podobne, t. j. s účasťou vyše 50 percent alebo Bratislava by nevyskakovala a prišlo by len čosi viac ako 30 percent ? Všetko by bolo ináč. Stavím sa o hocičo, že do európskeho parlamentu by putovali iní a tzv. víťazovi by neostalo nič iné, iba snívať.

Len čo sa skončili voľby všade v Európe, aby sa mohli u nás dokonca detailne potvrdiť neoficiálne /asi ukradnuté/ volebné výsledky, ktoré už poznala aj babka Faraguľka, t. j. asi hodinu pred polnocou, neviem ako kde, ale na západnom Slovensku sa spustila nebývale silná búrka, lejak, hromy a blesky.

Že by to čosi symbolizovalo ? Aj v hymne sa o tom hovorí. Nad tým nech sa zamýšľajú politológovia a nie nad frakciami, t. j. kde presne kto bude sedieť a s kým.

Chlieb u nás lacnejší nebude, či už to bude tak alebo onak…

Otvorený list generálnemu riaditeľovi O2 alebo Hľadá sa právnik

07.07.2024

Vážený pán generálny riaditeľ spoločnosti O2 Slovakia, Einsteinova ul. 24, Bratislava, vzhľadom na márne pokusy domôcť sa spravodlivosti mimosúdnym spôsobom vyriešenia smutného prípadu poškodzovania zákazníka, dovoľte obrátiť sa na Vás touto formou. Ako vyplýva z listu od Vášho Centra služieb zákazníkom zo dňa 19. 03. 2024, Vaša spoločnosť dňa 12. 11. 2020 [...]

RTVS sa na to ešte „nepozrela“ alebo Opýtajte sa Dlugolinského

22.06.2024

Ak do dnešného dňa som prípadne pochyboval o nevyhnutnosti odchodu generálneho riaditeľa RTVS Machaja, už si nemyslím, že by mal zotrvať na tomto poste. Svoju nespôsobilosť, podľa mňa, nepreukázal len vo vlastnej televízii, ale aktuálne na počudovanie v inej, komerčnej, t. j. TA3. Prečo generálny súhlasil s účasťou v konkurenčnom médiu, keď lúsknutím prsta sa mohol [...]

Zhovadilosť zhovadilých alebo Prečo toľká zloba v mediálnom priestore

18.06.2024

Ak administrátor nedajbože vymaže tento príspevok s ohľadom na neslušný titulok, budem to pokladať za nepriamy súhlas s tým, voči čomu ako bloger vytrvalo už dlho bojujem. Totiž, že o blogeroch, aj keď sa spravidla nepodpisujú občianskym menom a priezviskom, sa dá vystopovať všetko až po čísla topánok, anonymní komentátori pod príspevkami majú neoprávnenú výsadu. [...]

hasiči Trenčín auto požiar

Byt na Rovniankovej ulici v Petržalke zachvátili plamene

15.07.2024 22:51

Oheň zachvátil byt na prvom poschodí.

Senátor J.D. Vance

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral senátora, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 22:15

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 22:39

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 117
Celková čítanosť: 227078x
Priemerná čítanosť článkov: 1941x

Autor blogu

Kategórie