Založ si blog

Odpustí národ politikom?/2/ alebo Čo nám povie Robert Fico

Aj priemerný novinár vie, že titulok nemôže obsiahnuť celú šírku a hĺbku obsahu príspevku. Tak aj ten včerajší o odpustení politikom. Požičal som si ho od smeráčky Moniky Beňovej. Je jasné, akých politikov mala na zreteli. Tých, ktorých „politika“ nenávisti a zloby bola živnou pôdou pre obrovské nešťastie.

A čo médiá ? Po skončení hokeja, keď národ čakal na zázrak, všetky televízie dali na ešte vyšší stupienok páchateľa v Handlovej. Nik netušil, koľko „advokátov“ sa vyroĵí, ako sa budú predbiehať v označovaní, že strelec to tak nemyslel, nechcel zabiť, „iba“ zastaviť, podarovať knižku s podpisom, mieril „len“ do dolnej časť tela…

Aj by sa ospravedlňoval. Jedna herečka, carstvo jej už nebeské, v komédii stále hovorila, prepáč, prepáčte. Zasmiali sme sa. V prípade atentátu sa smejú len debili.

Dokonca aj taký ostrieľaný moderátor TA3, akým je nesporne Bielik, nabehol na vlnu takmer hladkania atentátnika a potvrdil, že trochu stráca istotu.

A prečo vlastne taká smršť vyjadrení vraha, čo je zjavne balast a vata, či umelo vypúšťaná hmla? Veď základný fakt streľby je jasný ako málokedy, keď je zrejmé, že mohutná „deviatka“ dokáže zabiť aj…Radšej nešpecifikujem, lebo to nie je vhodné.

V tom nechutnom obhajovaní „dobrého“ vraha, ktorý sa stále vodil za ruku s manželkou, sa stráca to, že každý páchateľ sa snaží zĺahčit vinu, v tomto prípade ani nie pre výšku trestu, ale z princípu. Horšie je, ked za tým môže byť možno naprogramovaný cieĺ odpútať od niečoho pozornosť, od skutočného pozadia.

Renomovaný bývalý vyšetrovateľ a advokát Vačok na TA3 postavil Bielika do úlohy žiačika, ktorý sa ešte musí učiť. A vlastne nás všetkých, ktorí akosi odbočujeme. Ako prvý jasne a dôrazne sformuloval otázku toho záhadneho vymazania počítača a možno aj mobilu. Z hľadiska trestnoprávnej zodpovednosti.

A čo keď práve tu je pes zakopaný? Ako si toto vysvetliť ? Čo to malo znamenať ? Čo sa vyšetrovatelia nemajú dozvedieť?

Len aby výsledkom, ak sa vymazané prípadne vráti do pôvodného stavu, nebola aj širšia zostava na lavici obžalovaných alebo „vymazanie“ niektorých subjektov, ktoré majú maslo na hlave.

To sú však len hypotézy a v tomto kontexte „posolstvá“ páchateľa sú trápnym divadlom.

Načim sa zamýšľať nad tým, čo nám povie Robert Fico. A on povie. Dúfajme, že sa na to tešia mnohí, ktorí tak utekali sa zmierovať a upokojovať…

RTVS sa na to ešte „nepozrela“ alebo Opýtajte sa Dlugolinského

22.06.2024

Ak do dnešného dňa som prípadne pochyboval o nevyhnutnosti odchodu generálneho riaditeľa RTVS Machaja, už si nemyslím, že by mal zotrvať na tomto poste. Svoju nespôsobilosť, podľa mňa, nepreukázal len vo vlastnej televízii, ale aktuálne na počudovanie v inej, komerčnej, t. j. TA3. Prečo generálny súhlasil s účasťou v konkurenčnom médiu, keď lúsknutím prsta sa mohol [...]

Zhovadilosť zhovadilých alebo Prečo toľká zloba v mediálnom priestore

18.06.2024

Ak administrátor nedajbože vymaže tento príspevok s ohľadom na neslušný titulok, budem to pokladať za nepriamy súhlas s tým, voči čomu ako bloger vytrvalo už dlho bojujem. Totiž, že o blogeroch, aj keď sa spravidla nepodpisujú občianskym menom a priezviskom, sa dá vystopovať všetko až po čísla topánok, anonymní komentátori pod príspevkami majú neoprávnenú výsadu. [...]

Prezident Pellegrini prišiel, videl – a zvíťazili sme !

17.06.2024

Kam to dnes pricestoval náš nový prezident Pellegrini ? Do Bruselu a teda do Belgicka ? Reprezentovať Slovensko pri rokovaniach o najdôležitejších funkciách v inštitúciách Európskej únie ? Je to tak a aj keď únia by mala fungovať na princípoch rovnosti, nik nepochybuje o tom, že tá rovnosť je iba platonická, napr. keď my máme pätnásť poslancov a iní aj mnohonásobne [...]

USS Theodore Roosevelt

Americká lietadlová loď priplávala do Soulu na trojstranné vojenské cvičenie

22.06.2024 19:45

Japonskom zintenzívnilo vojenský výcvik po tom, čo Rusko podpísalo zmluvu o strategickom partnerstve s KĽDR.

Nigel Farage

Farage: Putinovu inváziu vyprovokovali EÚ a NATO. Hanebný krčmový povaľač, nešetrili ho kritici

22.06.2024 17:20

Šéf pravicovo populistickej strany Reform UK zožal kritiku naprieč politickým spektrom.

bachmut

Škaredá, nepochopiteľná, prekrútená a hlúpa. Náhodný záznam z kamery zachytáva hrôzy na fronte na Ukrajine

22.06.2024 16:50

Miestami roztrasená snímka zachytáva vojakov v zákope, ako sa snažia zorganizovať evakuáciu spolubojovníkov, ktorí uviazli v prvej línii.

Chorvatsko vojensky areal

Čech, ktorému granát zabil malého syna, hľadal vojenské predmety. Prečo Chorváti neoplotili armádne cvičisko?

22.06.2024 16:15

Treba armádou využívaný areál kompletne uzavrieť alebo stačí, keď návštevníci budú používať zdravý rozum?

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 116
Celková čítanosť: 221015x
Priemerná čítanosť článkov: 1905x

Autor blogu

Kategórie