Založ si blog

Robo Robovi ako človek človeku alebo „Umelci“ do kúta

Keďže zo záhadného dôvodu sa stále neviem zaregistrovať pre komentovanie príspevkov na blogu Pravda, využívam túto možnosť ako bloger na aktuálnu a dôležitú výpoveď. Na inom mieste som chcel reagovať na tlačovú konferenciu ministra R. Kaliňáka z nemocnice v Banskej Bystrici, pripojiť sa k pozdravom p. premiérovi a niečo sa opýtať.

Žiaľ, komentovanie je zakázané. Niekde áno, inde nie. Čiže, polovičaté alibistické riešenie. Ďakujem blogerovi Gabovi 126, keď sa stotožnil s mojimi názormi o škodlivosti bezbrehej anonymity komentárov pod blogmi. Zatiaľ teda sa vynorilo len vypnutie možností komentovať.

A čo som sa chcel aspoň na diaľku opýtať vlastne povereného predsedu vlády, ak to takto možno povedať ? Či mu bola poskytnutá informácia od prezidentky o doručenom posolstve od pápeža Františka. Akosi sa mi nedarí dopátrať sa, či naozaj to dorazilo do kancelárie hlavy štátu, lebo napr. to od Putina sa vraj stratilo. Alebo tak nejak. Ešte sa pokúsim upresniť si to.

Údajne pápež poslal na Slovensko múdre, krásne a ľudsky povzbudivé slová. Predpokladám, že k jeho modlitbe za premiéra Fica sa pripoja aj tie milióny kresťanov v našom štáte, pravda, ak sa o tom dozvedia. Tak ako prezidentka by nemala mať dôvod to s radosťou neuvítať, ani kňazi na svätých omšiach by nemali dať bokom slová svojho najvyššieho šéfa a zástupcu Boha na Zemi. Aspoň ich prečítať. Zatiaľ sa tak vraj nestalo, ale môžem sa mýliť.

Na záver tohto stručného príspevku ešte jedna poznámka. Od obzvlášť tragickej a bezprecedentnej udalosti v našich dejinách je verejnosť zahlcovaná informáciami. Nespomeniem teraz tie, ktoré naozaj nestojí za to komentovať, lebo sú neľudské.

Na opačnej strane som dojatý veľkosťou ducha speváka Roba Grigorova. Každý to môže nájsť v statuse Eduarda Chmelára. Povedať a napísať sa dá všeličo, ale zo slov umelca priam prýšti nefalšovaná úprimnosť. Keby toto prečítali p. Robertovi Ficovi, určite by to bol elixír. Ako keby blahodarný liečivý nápoj.

Ak som sa v predpokladanom komentári pod tlačovkou Kaliňáka chcel pripojiť k želaniam skorého zotavenia a obnovy síl pre Roberta Fica, konštatujem, že krajšie a lepšie ako Grigorov to nedokážem. Umelci by mali prebúdzať a kultivovať ľudskosť. Robovi pre Roba sa to vrchovato podarilo.

Sú aj tí druhí. „Umelci“, ktorí početným slovenským bardom, neživým i živým, napr. jubilantovi Štefanovi Kvietikovi, nesiahajú ani po členky. Patria a ostanú v kúte hanby. Keď nacvičenými hlasmi podnecovali nenávisť.

Na čele s tou, pre ktorú sme vraj spodina.

RTVS sa na to ešte „nepozrela“ alebo Opýtajte sa Dlugolinského

22.06.2024

Ak do dnešného dňa som prípadne pochyboval o nevyhnutnosti odchodu generálneho riaditeľa RTVS Machaja, už si nemyslím, že by mal zotrvať na tomto poste. Svoju nespôsobilosť, podľa mňa, nepreukázal len vo vlastnej televízii, ale aktuálne na počudovanie v inej, komerčnej, t. j. TA3. Prečo generálny súhlasil s účasťou v konkurenčnom médiu, keď lúsknutím prsta sa mohol [...]

Zhovadilosť zhovadilých alebo Prečo toľká zloba v mediálnom priestore

18.06.2024

Ak administrátor nedajbože vymaže tento príspevok s ohľadom na neslušný titulok, budem to pokladať za nepriamy súhlas s tým, voči čomu ako bloger vytrvalo už dlho bojujem. Totiž, že o blogeroch, aj keď sa spravidla nepodpisujú občianskym menom a priezviskom, sa dá vystopovať všetko až po čísla topánok, anonymní komentátori pod príspevkami majú neoprávnenú výsadu. [...]

Prezident Pellegrini prišiel, videl – a zvíťazili sme !

17.06.2024

Kam to dnes pricestoval náš nový prezident Pellegrini ? Do Bruselu a teda do Belgicka ? Reprezentovať Slovensko pri rokovaniach o najdôležitejších funkciách v inštitúciách Európskej únie ? Je to tak a aj keď únia by mala fungovať na princípoch rovnosti, nik nepochybuje o tom, že tá rovnosť je iba platonická, napr. keď my máme pätnásť poslancov a iní aj mnohonásobne [...]

potopenie, utopenie, plávanie, smrť, more, voda, ruka

V rybníku pri Hrušove sa topila dvojica, ženu vytiahli, muža sa nepodarilo zachrániť. Zrejme účinkoval alkohol

22.06.2024 20:44

Na miesto prišli aj hasiči - potápači z Rimavskej Soboty.

USS Theodore Roosevelt

Americká lietadlová loď priplávala do Soulu na trojstranné vojenské cvičenie

22.06.2024 19:45

Japonskom zintenzívnilo vojenský výcvik po tom, čo Rusko podpísalo zmluvu o strategickom partnerstve s KĽDR.

Nigel Farage

Farage: Putinovu inváziu vyprovokovali EÚ a NATO. Hanebný krčmový povaľač, nešetrili ho kritici

22.06.2024 17:20

Šéf pravicovo populistickej strany Reform UK zožal kritiku naprieč politickým spektrom.

bachmut

Škaredá, nepochopiteľná, prekrútená a hlúpa. Náhodný záznam z kamery zachytáva hrôzy na fronte na Ukrajine

22.06.2024 16:50

Miestami roztrasená snímka zachytáva vojakov v zákope, ako sa snažia zorganizovať evakuáciu spolubojovníkov, ktorí uviazli v prvej línii.

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 116
Celková čítanosť: 221228x
Priemerná čítanosť článkov: 1907x

Autor blogu

Kategórie