Založ si blog

Šimečkovi montérky, Plavákovej a Kolíkovej zástery a poďme robiť alebo Preboha, treba sa spamätať

Čím začať ? Azda tým, čo som sa dnes dočítal z pera premiéra Fica. Vyjadruje obavy, že ak po voľbe prezidenta tí, ktorí prehrali, „po uliciach opĺzlo nadávajú vládnym politikom, voličov nazývajú primitívnymi debilmi, poblúdenou luzou…“, škaredo to skončí. To dodávam aj ja.

Vraj „už len čakám, kedy sa intenzívna frustrácia ešte viac prehĺbi…“ A to, ako Fico pokračuje, vyvoláva naozajstné zimomriavky a hrôzu. „Čakám, kedy sa to vďaka N, Sme, Aktualitám a pod. pretaví do vraždy niektorých z vládnych popredných politikov, a to nepreháňam ani na milimeter“.

Pán Boh s nami a zlé preč… Vie premiér viac ako my ostatní ? To sa my občania naozaj máme báť, že tá živočíšna nenávisť pred voľbami, ktorú výsledok ani trochu nezmiernil, prepukne do niečoho, čo už len ťažko strávime ? Že o. i. , a to nie je to najhoršie, prídeme nielen o eurofondy, ale, možno preháňam, ešte budeme musieť vrátiť aj to, čo sme dostali ? Toto potrebujeme, alebo to niekto chce a provokuje ? Ale dokonca niečo ako občianska vojna?

Nebolo by načase spamätať sa ? Ak Šimečka ml. hlása, že premiér nemá „kopať okolo seba ako zmyslov zbavený“, to si myslí, že druhá strana bude zhovievavo mlčať ? A pribehol na pomoc aj Šimečka st. Vraj „víťazstvo Pellegriniho dovŕšilo nástup barbarstva…“ Verme, že to myslel len nasilu vtipne. Veď bar plus bar sa rovná barbar…

No, doboha…Keď to dospeje do takéhoto štádia v manželstve, že lietajú hrnce a nože, je na to rozvod. Ale čo v spoločnosti ? Kto s kým sa má rozviesť ? Vie Šimečka a tí druhí, aké je východisko ? Prečo víťazov a teda lepších nenechať vládnuť ? To naozaj žijeme všetci v pekle ? Voľby to nepreukázali…

Čitateľ sa oprávnene môže opýtať, čo Fico a koalícia ? Lenže, je tu rozdiel oproti opozícii v bavlnke. Musia vládnuť a zabezpečovať aj také „detaily“, či sa každý deň /aj Šimečkovi/ dostanú na stôl teplé rožky a mliečko, či kávička. Takéto starosti opozícia bude mať až vtedy, keď vyhrá voľby. Dovtedy treba hamovať, aby sa nemuselo veľmi banovať.

Niekto si myslí, že ak občan strávi najmenej osem hodín tvrdou prácou a zarobí štyri až päťkrát menej ako europoslanec, že mu treba ešte viac nakladať na chrbát vylomeniny od politikov najmä tých, čo zatiaľ iba prehrávajú ? Tie šimečkovsko a najnovšie aj grohlingovské naozaj nemilosrdné útoky voči vládnej moci majú jeden veľký nedostatok. Sú len nebotyčnou kritikou koalície bez toho, aby sa venovali najmä sami sebe. Ako by to oni /lepšie/ robili. Keby boli pri moci a mali zodpovednosť.

To je už len otázkou politickej taktiky a stratégie. Asi to inak nebude. Lenže, ak sa spomenie povedzme vyššie menovaný, jeho súputníčka Plaváková a spol, prípadne Kolíková, Holečková, a nielen oni a ony, ľudia naozaj odporúčajú, aby si obliekli montérky, zástery a tie dva mesiace do volieb do lukratívneho európskeho parlamentu využili poctivou prácou. Aby rozumeli ľuďom, z práce ktorých žijú a chcú žiť. Inak im prischne, že sú kaviarensko-kabaretní politici. Alebo povaľači.

Ten vývoj, ktorý uvádza Fico, pripadá už extrémistický. A veru nebezpečný. „Zlatí kotlebovskí chlapci“, povedal by niekto zlomyseľný. A iný dodáva, že títo dnes sú horší.

V každom prípade, platí to pre všetkých politikov, že občan sa nemôže cítiť ako v kotli, ktorý čo nevidieť vybuchne.

Keď z toho včas vylezie, možno bude mať neodolateľnú chuť niekomu zakrútiť krkom. Nielen obrazne.

Mr. Fico má pravdu a vlastný názor alebo A čo za to ?

19.05.2024

Určite by nebolo dobré, keby v obrovskej záplave informácií, postojov, komentárov a vysvetlení o tragickej udalosti v Handlovej zapadlo to najpodstatnejšie – hrozba nespôsobilosti väčšiny z nás, pravdaže, najmä všetkých politikov, odhaliť úplnú pravdu o príčinách zločinu proti premiérovi, demokracii a Slovensku. A ďalej, je tu reálne nebezpečenstvo [...]

Robo Robovi ako človek človeku alebo „Umelci“ do kúta

18.05.2024

Keďže zo záhadného dôvodu sa stále neviem zaregistrovať pre komentovanie príspevkov na blogu Pravda, využívam túto možnosť ako bloger na aktuálnu a dôležitú výpoveď. Na inom mieste som chcel reagovať na tlačovú konferenciu ministra R. Kaliňáka z nemocnice v Banskej Bystrici, pripojiť sa k pozdravom p. premiérovi a niečo sa opýtať. Žiaľ, komentovanie je zakázané. [...]

Chcem Nobelovu cenu alebo Geniálne riešenie – kúzlo jednoduchosti

18.05.2024

Už len dúfať, že sa nenájde niekto, kto nepochopí účelovú preexponovanosť titulku v snahe, aby niečo, ako sa hovorí, naozaj zarezonovalo. Kým sa dostanem k podstate veci, dovoľte, vážení čitatelia, jedno zásadné vyhlásenie, na ktoré mám právo ako svojprávny občan, ako občan, ktorý spolurozhoduje o osudoch nášho štátu v demokratických voľbách. Ak sa po [...]

majský

Zomrel známy slovenský podnikateľ Jozef Majský

19.05.2024 19:38, aktualizované: 20:58

Spája sa najmä s kauzami tunelovania nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia.

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Padli prvé tresty. Jeden muž schvaľoval atentát na premiéra, druhý sa vyhrážal ministrovi a poslancom

19.05.2024 18:19, aktualizované: 20:19

Polícia zatiaľ identifikovala takmer 50 vyjadrení na sociálnych sieťach, z ktorých vyplýva podozrenie z verejného schvaľovania trestného činu.

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Jednou z verzií vyšetrovania atentátu na Fica je, že útočník nebol osamelým vlkom

19.05.2024 16:38, aktualizované: 17:50

Šutaj Eštok upozornil, že spolupáchateľmi neboli dvaja ľudia z Handlovej, ako sa šírilo na sociálnych sieťach.

Irán, Ebráhím Raísí

Zrútil sa vrtuľník s iránskym prezidentom, záchranári po ňom ďalej pátrajú

19.05.2024 16:04, aktualizované: 21:49

Vrtuľník viezol i ministra zahraničných vecí. Pátranie komplikuje zlé počasie a príchod noci.

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 99
Celková čítanosť: 188841x
Priemerná čítanosť článkov: 1907x

Autor blogu

Kategórie