Založ si blog

Pellegrini aj tak na koni alebo Prečo sa Korčok skrýva ?

Už to dochádza väčšine národa. Zrejme nikdy v minulosti, tobôž v krátkej histórii samostatného Slovenska, nebolo taká jednostrannosť a zaujatosť médií voči vládnej koalícii. Je zbytočné sa vyjadrovať o súkromných médiách, tam je to jasné, možno len špekulovať, čo všetko je za tým.

Ale verejnoprávne, najmä RTVS ? To čo predviedla v poslednej nedeľnej O 5 12 smutne preslávená moderátorka Jančkárová, nemá obdobu. Ani náznak objektívnosti a korektnosti. Je zbytočné to analyzovať, tlak stúpa a počudovanie tiež. Už to vyzerá tak, že niekto to stavia na vabank, na vyprovokovanie koalície, aby konala a aby sa začali ďalšie protivládne orgie, lebo, aha…

Nemyslím si, že slovenský národ a tu žijúce národnosti sú hlúpym a bezbranným objektom premyslených hier. Či sme zbabelí, o tom asi najviac vie jeden zo Šimečkovcov, ale o tom potom. Niekedy sme nerozhodní, trochu nám trvá, kým sa rozhýbeme, ale môže nasledovať hrmavica, ktorá zmetie nielen šimečkovcov.

Trochu tomu nasvedčuje aj vývoj pred prezidentskými voľbami. Televízne a rozhlasové debaty sa ešte nerozbehli, ale hlavný kandidát Pellegrini je stále na koni a nevyzerá to tak, že v súbojoch pred kamerami a mikrofónmi by mal ťahať za kratší koniec. Naopak.

A čo je pozoruhodné a svedčí o tom, že národ nie je úplne zmanipulovaný, aj keď čelí prívalu protikoaličných otvorených i skrytých atakov, na ktoré smelo upozorňuje aspoň Blaha ? Najmä to, že aj v tejto situácii stále vyhráva Pellegrini, pokiaľ ide o druhé kolo „na hlavu“. Podľa prieskumov, ktoré síce sú väčšinou tendenčné a často účelové, aj tak stále vedie SMER SD, na veci len málo zmenili „masové“ demonštrácie, ktorých organizátori ešte stále nezistili, či národným športom na Slovensku je znásilňovanie a premlčanie alebo rovno zatváranie do basy. Nie tých, čo páchajú násilie na ženách, o nich napokon nejde, veď paragrafy sa nemenia, ale tých, ktorí sa odvážia vyhrať voľby.

No predstavte si, taká nehoráznosť…

Radšej s tým demonštrovaním predbežne prestali. Možno sa len idú nadýchnuť. Lenže, kandidát Korčok, aj keď nevystúpil na tribúnu, každý ho videl skrývať sa kdesi za rohom a určite si lebedil, že „reprezentatívne“ masy ho posielajú na hrad. Keďže to zatiaľ nezabralo a nevyzerá to, že zatiaľ nie celkom identifikovateľní zvolávatelia protestov s tým nadobro skončia, asi bude potrebná inovácia. Na tribúnu konečne vylezie Korčok, Matovič ho bude podopierať svojou prítomnosťou a najmä Igor všeličo vytmaví, ak sa medzitým s niekým nepobije.

Takže, tešme sa na mediálne predvolebné debaty. Národ to bude sledovať, veď potrebujeme ako soľ dobrého prezidenta.

Keby nám ho mala naservírovať zohratá partia Jančkárová, Makara, Dírer, Iliev, Kovačič, Ostrihoňová, Havran a podobní, Pánboh chráň nešťastný národ, ktorý bude ešte nešťastnejší.

Kde je Eduard Chmelár a mnohí ďalší, ktorí majú utrum bez ohľadu na to, kto tu vládne ? Máme tu múdrejšieho ?

To šéf RTVS Machaj vie alebo nič netuší ?

A máme po probléme alebo Nedeľný obed bez blenu

14.04.2024

Ako to tak býva, dnes v relácii V politike na TA3 moderátor Dérer v tradičnom prológu usmernil divákov, ako to majú vidieť a chápať, na internete práve už aj aktívny politik Baránek poriadne skrstil médiá a psutie nedeľných obedov, začal tvrdý atak na kádehákov – a bác. Aspoň u nás v Palárikove. Nezisťoval som, či aj inde na Slovensku a neviem, aká je [...]

Šimečkovi montérky, Plavákovej a Kolíkovej zástery a poďme robiť alebo Preboha, treba sa spamätať

11.04.2024

Čím začať ? Azda tým, čo som sa dnes dočítal z pera premiéra Fica. Vyjadruje obavy, že ak po voľbe prezidenta tí, ktorí prehrali, „po uliciach opĺzlo nadávajú vládnym politikom, voličov nazývajú primitívnymi debilmi, poblúdenou luzou…“, škaredo to skončí. To dodávam aj ja. Vraj „už len čakám, kedy sa intenzívna frustrácia ešte viac [...]

Ako /ne/získať Prémium alebo Navigácia Sygic do stratena

10.04.2024

Dnes idem preč od politiky a trochu zabŕdnem do „civilných“ vôd. A prečo od politiky ? Snažím sa byť objektívny, s pochopením prijímať aj názory tých, ktorí nie sú blízki môjmu srdcu, ale tie grohlingoviny, kňažkoviny a pod. nútia aspoň k dočasnej k pasívnej rezistencii, lebo zdravie je len jedno. Hľadanie správneho smeru patrí k základným potrebám aj v [...]

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

Migranti, utečenci

Česko prijalo viac utečencov, než je schopné zvládnuť, myslí si 59 % Čechov

15.04.2024 16:01

Zároveň sa však zvýšil počet ľudí, podľa ktorých sa týchto utečencov darí začleniť do spoločnosti.

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 152174x
Priemerná čítanosť článkov: 1951x

Autor blogu

Kategórie