Založ si blog

Nečestnosť opozície alebo Treba nám silného prezidenta

Keď pred desiatkami rokov, po slávnej novembrovej revolúcii, vypukla u nás demokracia, postupne sa ukazovalo, že nastúpená cesta sa neobíde bez základných demokratických atribútov. Jedným z nich je aj princíp volieb, ktoré určujú, kto bude mať moc.

Toto sa sa darí napĺňať. Nespomínam si, že by aspoň jedny voľby boli také, že by nás svet musel poučovať alebo nedajbože karhať. Ak najmä voľby do európskeho parlamentu boli na pokraji záujmu voličov, ani to nie je nedemokratické, skôr pochopenie toho, že v tej tzv. zjednotenej Európe to nie je vždy s kostolným poriadkom. Alebo, že pre mnohých je kreslo európskeho poslanca najrýchlejším výťahom k obrovským platom a odmenám, dokonca aj bez ohľadu na to, či zastávajú záujmy vlastného štátu.

O inom som chcel, hoci to všetko s demokraciou úzko súvisí. Medzivolebné obdobie je skúškou pre každého. Pre toho, kto vládne a aj toho, to by chcel vládnuť. Vládnuť by čo najskôr chcela opozícia. Ide len o to, či sa k moci chce dostať regulárne alebo aj ináč, s použitím nečestných prostriedkov a metód, používať vedľa nečestnosti, zákernosti aj rafinovanosť.

Pri sledovaní toho, čo sa udialo okolo novely trestného zákona, najmä časti týkajúcej sa znásilnenia a premlčania, nemožno sa zbaviť dojmu, že išlo o dobre nacvičené trápne divadlo. Nemá zmysel opakovať, že vyšetrovanie znásilnenia ide často do stratena po piatich, šiestich rokoch. Ľudia si často nepamätajú detaily z minulého mesiaca. Dvadsať rokov premlčacej lehoty, v rámci čoho si obeť spomenie, že Fero, Jožo a Gejza to urobil, z hľadiska pamäťovej stopy ľahko môže viesť k tomu, že z poškodenej ženy môže byť natrvalo poškodený a zničený, ženou označený muž.

Aj ctené poslankyne, ktoré išli rozplakať celé Slovensko, či poslanci, ktorí sa pokúšali ukričať by mali vedieť, že to všetko je na kĺzkom ľade a ľahko zneužiteľné, spojené s vydieraním. Vedia naši zástupcovia ľudu, čo je ľahšie dokázať, či sa niečo stalo alebo či sa nestalo?/ Možno to preženiem, ale ak by sa tomu krikľúňovi, ktorého bolo počuť až po Manderlák, o 19 rokov stalo/ pri platnosti doterajšej právnej úpravy premlčania/, že jedna z parlamentných kolegýň konečne prekonala traumu, dostavila sa na políciu a udala povedzme Joža, že v roku 2024 ju v zákulisí pritláčal o stenu a ohmatkával, nuž, s Pánom Bohom.

Som zvedavý, ako by dokázal, že si to iba vymyslela. Mal by po kariére, možno by to skončilo rozvodom. Pozná niekto podobné príklady ? Nielen z Ameriky, kde je to často spojené s tučným miliónovým odškodným. Prax je veru bohatá.

A maloleté deti, ktoré Ficova vláda vraj hádže napospas zvrhlíkom ? Môžete donekonečna opakovať, že premlčanie začne fungovať až po dosiahnutí plnoletosti a napr. keď ide o desaťročné dieťa, bude sa to vyšetrovať, aj keď zneužité dieťa dosiahne vek 33 rokov ! Môžete vysvetľovať, argumentovať, opozícia, tvrdohlavo, ako dnes v RTVS, bude verklíkovať klamstvo. Že pri tom asistuje aj KDH, je smutné.

A tu je už problém, ktorý sužuje Slovensko. Beztrestná nečestnosť, znásilňovanie nielen vlastných zmyslov pre zdravý úsudok, ale ohlupovanie občanov, veď nie každý pozná trestný zákon, trestný poriadok státisíce judikátov SR, ČR a EÚ, ktoré sú záväzné pre sudcov.

A len tak mimochodom, mohol by sa Fico a celá jeho vláda, ako aj celá opozícia stavať na hlavu, sudcovia aj tak rozhodnú po svojom. Individuálne o každom prípade ! Tie politikou vytýčené rámce nie sú dogmou.

Nad politickou scénou by mal stáť politický arbiter. Prezidentka na to rezignovala a vôbec sa nehanbí, že stojí len na jednej strane. Preto treba s napätím očakávať výsledok volieb hlavy štátu. Pôjde o viac ako si možno myslíme. Z kandidátov osobne poznám jediného, t. j. Jána Kubiša. Desiatky rokov. V živote som nepoznal vzdelanejšieho, jazykovo vybavenejšieho , slušnejšieho a najmä čestnejšieho človeka, ako predpokladov na funkciu hlavy štátu.

Asi málo doceňujeme, čo tento človek dokázal pre svet a ľudstvo. Tým aj pre nás. Vyratúvať jeho pôsobenie aj na tých najhorúcejších miestach planéty nemá zmysel, kto chce, nech si osvieži pamäť.

Ak u nás máme tak znepriatelené póly, že to je akoby beznádejné, zdá sa mi, že ak niekto by dokázal byť čestne a nestranne nad vecou, vo funkcii prezidenta, v záujme všetkých obyvateľov Slovenska, je to práve Kubiš.

Keď dokázal zdatne ako človek a diplomat sedieť za jedným stolom s protivníkmi, ktorí si veselo odrezávali hlavy, a uzmieriť ich, určite by to doma nemal ťažšie.

Hoci, ktovie…

A máme po probléme alebo Nedeľný obed bez blenu

14.04.2024

Ako to tak býva, dnes v relácii V politike na TA3 moderátor Dérer v tradičnom prológu usmernil divákov, ako to majú vidieť a chápať, na internete práve už aj aktívny politik Baránek poriadne skrstil médiá a psutie nedeľných obedov, začal tvrdý atak na kádehákov – a bác. Aspoň u nás v Palárikove. Nezisťoval som, či aj inde na Slovensku a neviem, aká je [...]

Šimečkovi montérky, Plavákovej a Kolíkovej zástery a poďme robiť alebo Preboha, treba sa spamätať

11.04.2024

Čím začať ? Azda tým, čo som sa dnes dočítal z pera premiéra Fica. Vyjadruje obavy, že ak po voľbe prezidenta tí, ktorí prehrali, „po uliciach opĺzlo nadávajú vládnym politikom, voličov nazývajú primitívnymi debilmi, poblúdenou luzou…“, škaredo to skončí. To dodávam aj ja. Vraj „už len čakám, kedy sa intenzívna frustrácia ešte viac [...]

Ako /ne/získať Prémium alebo Navigácia Sygic do stratena

10.04.2024

Dnes idem preč od politiky a trochu zabŕdnem do „civilných“ vôd. A prečo od politiky ? Snažím sa byť objektívny, s pochopením prijímať aj názory tých, ktorí nie sú blízki môjmu srdcu, ale tie grohlingoviny, kňažkoviny a pod. nútia aspoň k dočasnej k pasívnej rezistencii, lebo zdravie je len jedno. Hľadanie správneho smeru patrí k základným potrebám aj v [...]

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

Migranti, utečenci

Česko prijalo viac utečencov, než je schopné zvládnuť, myslí si 59 % Čechov

15.04.2024 16:01

Zároveň sa však zvýšil počet ľudí, podľa ktorých sa týchto utečencov darí začleniť do spoločnosti.

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 152171x
Priemerná čítanosť článkov: 1951x

Autor blogu

Kategórie