Otvorený list generálnemu riaditeľovi O2 alebo Hľadá sa právnik

Vážený pán generálny riaditeľ spoločnosti O2 Slovakia, Einsteinova ul. 24, Bratislava,

vzhľadom na márne pokusy domôcť sa spravodlivosti mimosúdnym spôsobom vyriešenia smutného prípadu poškodzovania zákazníka, dovoľte obrátiť sa na Vás touto formou.

Ako vyplýva z listu od Vášho Centra služieb zákazníkom zo dňa 19. 03. 2024, Vaša spoločnosť dňa 12. 11. 2020 postúpila /presnejšie odpredala/ spoločnosti Bencont Collection pohľadávku vo výške 70, 81 .- eur. Uvedená pohľadávka „vznikla z dôvodu neuhradenia faktúry č. 1560269750 vystavenej dňa 13. 11. 2019“. Pôvodcom údajne neuhradenej faktúry má byť moja osoba, čo striktne odmietam.

Kým zdôvodním svoje výhrady, dovoľte podotknúť nasledovné :

Pokiaľ by pohľadávka existovala, bolo by potrebné, aby som buď preukázal alebo nepreukázal jej uhradenie. Keďže podľa môjho presvedčenia pohľadávka nejestvuje a ide zrejme o nejaké nedorozumenie, nemám možnosť relevantne čosi preukazovať.

Naporúdzi však je dôkaz nad všetky dôkazy. Vaša spoločnosť postupuje pri pohľadávkach tak, že keď zákazník má hocijakÿ záznam o neuhradení aj minimálnej sumy kedykoľvek v minulosti, môže sa rozlúčiť s myšlienkou, že mu poskytnete mobilný telefón.

Dovoľte otázku, ako je teda možné, že ak v roku 2019 som Vám dlhoval sumu 70, 87.- eur, v ďalších rokoch spoločnosť O2 ma informovala, že nikdy som nič nedlhoval a nedlhujem a neskôr mi odovzdala na splátky mobil zn. Samsung A54 v hodnote 540 .-eur ?

Žiadna pohľadávka voči mne neexistovala a ak Vaši podriadení, vážený pán generálny riaditeľ, predali túto tzv. pohľadávku, ja tvrdím, že vymyslenú, spoločnosti Bencont Collection, došlo v lepšom prípade k nedorozumeniu alebo k podvodu a bezdôvodnému obohateniu.

V spomínanom liste od Vášho Centra služieb zákazníkom, podpísanom p. Janou Ľuptákovou, sa uvádza, že „O2 /môj/ návrh na mimosúdny zmier zamieta a odporúča sa obrátiť sa na spoločnosť Bencont Collection a príslušnú poverenú exekútorku“.

Zlaté slová, ibaže na figu, prepáčte. Spoločnosť Bencont sa vyjadrila, že s vecou nič nemá a mám sa nasmerovať na exekútorku Mišíkovú z Nitry. Aby som totiž nezabudol to podstatné, exekútorka už pár mesiacov zráža z môjho skromného starobného dôchodku sumu 60.- eur mesačne, až do vymoženia sumy, a tu sa národ podrž, 450.- eur !

Nech mi každý prepáči, ale ide ma poraziť od zlosti. Spoločnosť O2 v spomínanom liste priznáva, že predmetnú pohľadávku „neuplatnila na žiadnom súde a nedisponuje súdnym rozhodnutím v tejto veci“ ! Hurá, vyhli sa súdnemu sporu, kde by ťažko dokazovali svoju „pravdu“.

Vážený pán generálny riaditeľ, žiadam Vás, aby ste v rámci svojich kompetencií revidovali nečestnú záležitosť a prípadne sa obrátili na súd. Môj návrh na mimosúdny zmier ešte stále platí.

V opačnom prípade verejne, t. j. mediálne začnem hľadať právnika, ktorý právne vyrieši problém tzv. pasívnej legitimácie. Totiž, voči komu podať žalobu, keď sa to celé tak pekne zašantročilo? Voči O2, ale tá dáva ruky preč. Voči spoločnosti Bencont, ale tá sa tiež netvári nadšene, že by to mala riešiť, veď to má súdna exekútorka. A tá si z toho veru ťažkú hlavu nerobí, veď zaviazala Sociálnu poisťovňu zrážať chudákovi penzistovi, čo sa dá, pravdaže, nezabudla si priraziť za námahu skoro 400 eur.

A Sociálna poisťovňa ? Tá s tým naozaj nič nemá… Musí zrážať.

Európa je takmer v ohni, náš štát čelil atentátu na premiéra, politici sa takmer škrtia.

A chudák dôchodca ? Ako si má pomôcť, aby sa bohatí neobohacovali aj na jeho úkor ? Je to na posmech, keby to nebolo na plač.

P.S. Ukazuje sa, že to celé nemá vyznam. Reakciou sú cynické telefonáty, dokonca výhražné, aj posmešné anonymy, pod otvoreným listom, napr.. vraj som RSDr., hoci v skutočnosti mám doktorát z Právnickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe , keby som mal aj Sorbonu a Oxford, výsledkom by stále bola bezmocnosť obyčajného človeka, lebo jednoducho tá mašinéria bezohľadnosti vás zožerie – toto som chcel oznámiť ako posolstvo, ale keď navyše narazíte ešte aj na hlupákov, všetky ilúzie sú preč.

Hurá, bude referendum

04.06.2026

Neviem ako inde, ale na moju adresu dorazila obálka s oznámením o mieste a čase referenda. Ak sa občan intenzívne nevenuje politike, čo je určite väčšina, môže byť zaskočený. Na tom oznámení sa nepíše, o čom bude to ľudové hlasovanie. A bude čo nevidieť, už na budúci mesiac. Že by sme v dedine hlasovali o vývoze tuhého komunálneho odpadu a stále vyšších cenách [...]

Generál pred nekonečným bojom alebo Kto je tvárou zločinu

02.06.2026

V nasledujúcich riadkoch pôjde o pokus z vecného a najmä z právneho hľadiska, aj s ohľadom na neblahé vlastné novinárske skúsenosti, čeliac už vyše 23-ročným súdnym patáliam za údajné ohováranie tunelárov miliardového podniku, sa zamyslieť nad niektorými okolnosťami v kontexte s verbálnymi trestnými činmi. Na zreteli je ustanovenie § 373 v platnom Trestnom zákone. [...]

Diplomati, utekajte z Kyjeva alebo Keby hlúposť nadnášala…

31.05.2026

Veľa sa už popísalo a pohovorilo o drone, ktorý spadol na strechu rodinného domu v Rumunsku, teda v členskom štáte NATO. Také čosi má ďaleko od žartov. Z vyhlásení ruského aj rumunského prezidenta však jasne vyplýva, že síce to bol ruský dron, ale na ukrajinskom území odklonený. Ukrajinskou armádou. Z toho dôvodu letel ako sa mu zachcelo a zablúdil na územie štátu, [...]

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Emmanuel Macron a Keir Starmer

Veľké rokovania v Londýne: Európski lídri chystajú plán pre Ukrajinu aj celý kontinent

07.06.2026 18:10

Zelenskyj má na programe stretnutie s britským kráľom Karolom III.

Vysoké Tatry, Rákoň

Tragédia vo Vysokých Tatrách: Mladého Poliaka našli mŕtveho v žľabe, z vrcholu ešte poslal rodine záber

07.06.2026 18:00

V nedeľu v ranných hodinách napokon lokalizovali horskí záchranári nezvestného v Kvetnicovom žľabe.

Roman Abramovič.

Zákulisie, o ktorom sa mlčalo: Zelenskyj mal využiť ruského oligarchu Abramoviča na prelomový ťah

07.06.2026 17:45

Zelenskyj siahol po nečakanom mene. Abramovič mal Putinovi doručiť odkaz o osobnom summite.

Titulka FS LIve 2

Chceme súdržné komunity, ale neveríme si ani nos medzi očami. Existuje bez dôvery bezpečné Slovensko?

07.06.2026 17:30

Nezhodneme sa na tom, ako svoje záujmy presadzovať v zahraničí. Čo nás však v starostiach o bezpečnosť spája? Zapojte sa do diskusie a tvorme spolu bezpečné a odolné Slovensko!

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 328
Celková čítanosť: 688136x
Priemerná čítanosť článkov: 2098x

Autor blogu

Kategórie