Založ si blog

Prezident Pellegrini prišiel, videl – a zvíťazili sme !

Kam to dnes pricestoval náš nový prezident Pellegrini ? Do Bruselu a teda do Belgicka ? Reprezentovať Slovensko pri rokovaniach o najdôležitejších funkciách v inštitúciách Európskej únie ? Je to tak a aj keď únia by mala fungovať na princípoch rovnosti, nik nepochybuje o tom, že tá rovnosť je iba platonická, napr. keď my máme pätnásť poslancov a iní aj mnohonásobne viac.

Slovom, sme malý národ, ale nemali by sme vešať hlavu. Celá Európa dnes žije futbalom. Kontinentálny šampionát upútava obrovskú pozornosť. Veď si len pozrime tie vypredané štadióny.

A dnes, práve v čase pobytu prezidenta v Belgicku, sme futbalovo zdolali veľkého favorita z tejto krajiny. Určite sa potešil aj prezident. Chlapci ukázali, že aj malý národ dokáže pokoriť aj tých najsilnejších športových vyslancov iných národov, ak sa vzopne a férovo súperí s pocitom, že v jednote je sila, že spoločne ideme za ušľachtilým cieľom, čo poteší všetkých u nás doma.

A tak ak nemôžeme očakávať od prezidenta Slovenska, že presadí naše predstavy o Európskej komisii, Európskej rade, zahraničnej politike a pod., futbalisti ukázali, že niečo sa dá, aj keď to nik nečaká. Pravdaže, turnaj v Nemecku sa iba začína, nie všetko sa nám možno podarí, ale zatiaľ najväčšie prekvapenie sme prichystali my Slováci a to je dôvod na hrdosť.

A keď sa prezident Pellegrini stretne s ostatnými kolegami, ktorí majú za sebou neporovnateľne väčšie národy ? Môže sa rovno každému pozrieť do očí s pocitom, že vedzte, že aj my sme tu !

Belgický náprotivok možno menej vie o Slovensku ako o Nemecku, Francúzsku alebo Taliansku, ale dnes si musel ešte raz ozrejmiť, čo je to Slovensko, pred ktorým museli skloniť hlavu jeho neporaziteľní futbaloví „červení diabli“.

A prezident Peter Pellegrini veru nečakal taký pekný športový pozdrav svetu od našich reprezentantov. A uznanie na fóre, kde je prvý raz ako hlava štátu.

Otvorený list generálnemu riaditeľovi O2 alebo Hľadá sa právnik

07.07.2024

Vážený pán generálny riaditeľ spoločnosti O2 Slovakia, Einsteinova ul. 24, Bratislava, vzhľadom na márne pokusy domôcť sa spravodlivosti mimosúdnym spôsobom vyriešenia smutného prípadu poškodzovania zákazníka, dovoľte obrátiť sa na Vás touto formou. Ako vyplýva z listu od Vášho Centra služieb zákazníkom zo dňa 19. 03. 2024, Vaša spoločnosť dňa 12. 11. 2020 [...]

RTVS sa na to ešte „nepozrela“ alebo Opýtajte sa Dlugolinského

22.06.2024

Ak do dnešného dňa som prípadne pochyboval o nevyhnutnosti odchodu generálneho riaditeľa RTVS Machaja, už si nemyslím, že by mal zotrvať na tomto poste. Svoju nespôsobilosť, podľa mňa, nepreukázal len vo vlastnej televízii, ale aktuálne na počudovanie v inej, komerčnej, t. j. TA3. Prečo generálny súhlasil s účasťou v konkurenčnom médiu, keď lúsknutím prsta sa mohol [...]

Zhovadilosť zhovadilých alebo Prečo toľká zloba v mediálnom priestore

18.06.2024

Ak administrátor nedajbože vymaže tento príspevok s ohľadom na neslušný titulok, budem to pokladať za nepriamy súhlas s tým, voči čomu ako bloger vytrvalo už dlho bojujem. Totiž, že o blogeroch, aj keď sa spravidla nepodpisujú občianskym menom a priezviskom, sa dá vystopovať všetko až po čísla topánok, anonymní komentátori pod príspevkami majú neoprávnenú výsadu. [...]

Senátor J.D. Vance

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral senátora, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 22:15

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 22:39

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.

Donald Trump

„Strelec je dole! Strelec je dole!" „Nechajte ma obuť si topánky." Čo počas streľby hovorili agenti a Trump? Pozrite si prepis záznamu

15.07.2024 19:00

Ako zareagovala ochranka počas atentátu na Donalda Trumpa? Aké povely si vymieňali agenti Tajnej služby a čo hovoril exprezident?

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 117
Celková čítanosť: 227076x
Priemerná čítanosť článkov: 1941x

Autor blogu

Kategórie