Založ si blog

Je tá nevesta naozaj taká drahá alebo Do basy za severný polárny kruh

V tej našej politike slovenskej to občas býva parádne žartovné a inokedy strašidelne dramatické. Obrazovky televízorov nám to detailne približujú a učíme sa, ako správne rozoznať aj reč tela.

Medzi žartovné chvíle možno zaradiť okrem monológov poslanca od Matoviča, pardon Sulíka, totiž Krúpu, aj vytrvalé nahováranie predsedu KDH Majerského od predsedu SNS Danka, aby si konečne vyskúšal koaličný čepiec. Zhovievavý úsmev vysokého kádeháka naozaj pripomína zvádzanú dievčinu, ktorá vie svoje. Či pytačky budú pokračovať, uvidíme.

Azda len nedôjde k násiliu. Ono sa totiž niekedy preráta aj nádejná nevesta, keď zistí, že nie je až taká drahá. V prípade KDH stačí, aby si voliči cestou z kostola navzájom poklebetili a zvážili, či spojenectvo s mnohopohlavnými progresívcami naozaj stojí za to a či to nie je ťahanie čerta za chvost.

Ak si niekto myslí, že tie opačné dramatické momenty sú len v sfére politiky, mýli sa. Aj my skromní blogeri to spoznávame na vlastnej koži. Stačí napísať niečo, čo sa nezhoduje s predstavou anonymných debatujúcich, ktorých modly prehrali voľby, a bloger, povedzme Pravdy, sa dozvie, že „život s vami tvrdo zúčtuje, nebojte sa“.

Prečo ? Lebo, pokračuje ten dobrák, zrejme nie ste dobre platený tu u nás doma. Inak, toto dávam do pozornosti administrátora blogu. A pokračuje, mali by ste publikovať v ruskej Pravde, tí platia lepšie. „Nič vám nebude odpustené, lebo ste proruský tlčhuba“. A máte to od istého neistého „patologa“, /bŕr, to neznie nevinne/, ako na tácke.

Ten patolog /možno smelo odhalí svoju identitu, ak je chlap, aby sme si podebatovali pri vínku/, si nekládol servítky ani vtedy, keď som sa zamýšľal, prečo je Navaľnyj hrdina a prečo musel zomrieť generál Lučanský. To som si dal… Vraj som „zabrzdený vymývač slovenských mozgov“. To na jednej strane. Aby som však netrpel komplexami, o niekoľko riadkov nižšie v očiach toho patologa s krátkym oným „o“ ma pasuje už za „olympijského víťaza“. V disciplíne premývanie, či vymývanie mozgov.

Ruskí športovci to majú so závorou, pokiaľ ide o najväčší športový sviatok – a čo ja ? Mám to isté – za „blogerské žvásty v prospech neokomunistov na Slovensku i v Rusku“ v jeden deň mi niekto zaklope na dvere, zoberie ma do ťurmy /podľa slovníka ruského jazyka ide o basu/ za severný polárny kruh – a ďalej si to mám domyslieť. Aby nedošlo k omylu, nie Paríž, ale tuším Magadan, či ako sa to tam volá.

A na záver – kto má dosah na anonymných idiotov, ktorí vyliezajú z dier, keď im nič nehrozí ? Iná debatujúca pod blogom s označením „popelka“ múdro konštatuje, že dôchodcovia, rodičia a starí rodičia, zle vychovali takýchto potomkov, keď neargumentujú faktami, ale tárajú.

Blogerov možno vychovávať, lebo stačí, aby ich „žvásty“ nikto nečítal. Ak nie sú vyslovene grafomanmi, prestane ich to baviť.

Ale čo so zakomplexovanými, zakuklenými debatujúcimi, ktorí len čakajú na to, aby sa na niekom mohli sprosto vyvŕšiť ?

A máme po probléme alebo Nedeľný obed bez blenu

14.04.2024

Ako to tak býva, dnes v relácii V politike na TA3 moderátor Dérer v tradičnom prológu usmernil divákov, ako to majú vidieť a chápať, na internete práve už aj aktívny politik Baránek poriadne skrstil médiá a psutie nedeľných obedov, začal tvrdý atak na kádehákov – a bác. Aspoň u nás v Palárikove. Nezisťoval som, či aj inde na Slovensku a neviem, aká je [...]

Šimečkovi montérky, Plavákovej a Kolíkovej zástery a poďme robiť alebo Preboha, treba sa spamätať

11.04.2024

Čím začať ? Azda tým, čo som sa dnes dočítal z pera premiéra Fica. Vyjadruje obavy, že ak po voľbe prezidenta tí, ktorí prehrali, „po uliciach opĺzlo nadávajú vládnym politikom, voličov nazývajú primitívnymi debilmi, poblúdenou luzou…“, škaredo to skončí. To dodávam aj ja. Vraj „už len čakám, kedy sa intenzívna frustrácia ešte viac [...]

Ako /ne/získať Prémium alebo Navigácia Sygic do stratena

10.04.2024

Dnes idem preč od politiky a trochu zabŕdnem do „civilných“ vôd. A prečo od politiky ? Snažím sa byť objektívny, s pochopením prijímať aj názory tých, ktorí nie sú blízki môjmu srdcu, ale tie grohlingoviny, kňažkoviny a pod. nútia aspoň k dočasnej k pasívnej rezistencii, lebo zdravie je len jedno. Hľadanie správneho smeru patrí k základným potrebám aj v [...]

zostreleny dron Sahid 136

Šahídy hučia všade rovnako. Odblokujú pomoc pre Izrael i Ukrajinu?

15.04.2024 16:54, aktualizované: 16:57

Úspech Izraela pri odrazení iránskeho útoku v noci na nedeľu upriamil pozornosť na zraniteľnosť Ukrajiny voči Rusku. Prečo to Iráncom nevyšlo? A aký vplyv to môže mať na agresiu, ktorej čelí Kyjev?

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 152181x
Priemerná čítanosť článkov: 1951x

Autor blogu

Kategórie