Založ si blog

Pán Šimečka, no veď nebláznite alebo …a máme tu despotizmus, tyraniu, hrôzovládu ?

Keď ráno vstanete, očakávate milé slová od vašich blízkych, ktorí vám želajú prežitie pekného dňa. Lenže, zapnete televíziu TA3, /možno/ to bolo aj v ďalších médiách s celoštátnou pôsobnosťou – a padáte zo stoličky. Z úst nie hocikoho, ale zatiaľ najpoprednejšieho predstaviteľa opozície, sa dozvedáte, že „vláda /Ficova/ priznala hlúpu, necitlivú a krutú chybu„.

Či hlúpu a necitlivú, dá sa debatovať. Krutosť je v slovníkoch spájaná s despotizmom, tyraniou, krutovládou. Nuž, ďakujem pekne. Ani sme netušili, kde sa ako národ potácame, kým nám to Šimečka neozrejmil. On to nepovedal na nejakom mítingu, kde stačí, aby v reakcii nejaký študent zakričal, že „to je ono“ a celé námestie to potvrdí. On to povedal v masovom médiu.

Ten popredný predstaviteľ opozície, predseda najsilnejšej časti tohto spektra, ktorý takto ohúril slovenský národ, je Šimečka najml. Začnete gúgliť, o koho ide. Jeho dedko Edo Friš podľa starších kolegov novinárov, v časoch Milady Horákovej, patril vraj k najkrutejším šéfredaktorom komunistickej Pravdy. Tak za toto Michal naozaj nemôže, to by sme mu krivdili.

Otec Michala označil slovenský národ za národ zbabelcov, ktorý nikdy nebojoval. Pravdaže, syn nemôže za otca, ale aspoň sa mohol dištancovať, inak logicky platí, že čo s takým nepodareným národom. Nezaslúži si nič, len tyraniu, despotizmus a krutovládu. Takto sa to myslí ?

Priznávam, že Michal Šimečka ako politik si zaslúži aj nejaké tie sympatie. Je mladý, odvážny, nebojí sa ani /tyranskej/ vlády, ovláda reči, bol podpredsedom v Bruseli. Nejakým ženám sa výzorovo určite páči a teraz, keď tak bojoval, aby slabšie kruto poznačené pohlavie mohlo počkať až 20 rokov, kým sa pôjde na políciu, nič lepšie sa nemohli dočkať. Traste sa všetci muži, ak sa dožijete, máte po vtákoch…

Lenže, chyba lávky, ako sa hovorí. Ak koalícia najprv schválila skrátenie premlčania vo veci tých ohavností na 10 rokov, čo bola zrejme tá „hlúpa chyba, necitlivosť, krutosť“, niečo mi nesedí. Dobre, keď to takto vidí Šimečka a jemu podobní, či podobné. Koalícia však tú spomínanú chybu napravila, aby ženská časť opozičného spektra nevyplakávala, a opäť to bude dvadsať rokov čakania, kým sa žena odhodlá to zrátať násilníkovi. Aj tak je krutá tá koalícia, už len krk im vykrútiť, však ?

Bolo by treba hamovať. Vážiť slová, keď som už tým politikom. Nie je nič ľahšieho ako živiť v skutočnosti krutú nenávisť a prikladať polienka, aby to čo najskôr všetko vybuchlo. Ešte nejaký ten benzín a je to isté.

Po tomto naozaj túži ten „zbabelý“ slovenský národ ? Alebo kto ?

A máme po probléme alebo Nedeľný obed bez blenu

14.04.2024

Ako to tak býva, dnes v relácii V politike na TA3 moderátor Dérer v tradičnom prológu usmernil divákov, ako to majú vidieť a chápať, na internete práve už aj aktívny politik Baránek poriadne skrstil médiá a psutie nedeľných obedov, začal tvrdý atak na kádehákov – a bác. Aspoň u nás v Palárikove. Nezisťoval som, či aj inde na Slovensku a neviem, aká je [...]

Šimečkovi montérky, Plavákovej a Kolíkovej zástery a poďme robiť alebo Preboha, treba sa spamätať

11.04.2024

Čím začať ? Azda tým, čo som sa dnes dočítal z pera premiéra Fica. Vyjadruje obavy, že ak po voľbe prezidenta tí, ktorí prehrali, „po uliciach opĺzlo nadávajú vládnym politikom, voličov nazývajú primitívnymi debilmi, poblúdenou luzou…“, škaredo to skončí. To dodávam aj ja. Vraj „už len čakám, kedy sa intenzívna frustrácia ešte viac [...]

Ako /ne/získať Prémium alebo Navigácia Sygic do stratena

10.04.2024

Dnes idem preč od politiky a trochu zabŕdnem do „civilných“ vôd. A prečo od politiky ? Snažím sa byť objektívny, s pochopením prijímať aj názory tých, ktorí nie sú blízki môjmu srdcu, ale tie grohlingoviny, kňažkoviny a pod. nútia aspoň k dočasnej k pasívnej rezistencii, lebo zdravie je len jedno. Hľadanie správneho smeru patrí k základným potrebám aj v [...]

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

Migranti, utečenci

Česko prijalo viac utečencov, než je schopné zvládnuť, myslí si 59 % Čechov

15.04.2024 16:01

Zároveň sa však zvýšil počet ľudí, podľa ktorých sa týchto utečencov darí začleniť do spoločnosti.

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 152167x
Priemerná čítanosť článkov: 1951x

Autor blogu

Kategórie