Založ si blog

Frontálny útok proti vláde alebo Dokedy len korektné politické rukavičky ?

Denník N sa pred niekoľkými dňami pochválil, že komerčný zisk mu vzrástol na 1, 2 milióna a počet predplatiteľov na vyše 70 tisíc. Gratulujem, kolegovia. Číta vás pravidelne, spolu s náhodnými kupujúcimi denníka, určite viac ako jedno percento obyvateľov Slovenska.

Škoda, že len takáto mizivá vzorka občanov SR sa dozvedela, ako zatočiť, tak po gottwaldovsky, s našou vládou. Keby vás odoberalo aspoň 90 percent abonentov, zrušili by sme vlastne všetky voľby a takto múdro ušetrené desiatky miliónov by išli k vám, do Košíc.

Totiž, Týždňový newsfilter z predvčerajška s podtitulkami Vládny prevrat proti demokracii, Vládny prevrat proti spravodlivosti a morálke a Vládny prevrat proti vede, nedá spávať slušnému človeku. Ak to pozorne číta, to znamená informáciu o troch druhoch prevratov v štáte, mravce lezú po chrbtici. Dakde stačí jeden prevrat a krv sa valí ulicami, tí, ktorí vyhrajú, dajú postrieľať tých zlých a ak vyhrajú tí druhí, tiež sa bránia podobne. Tí prví strieľajú teroristov, tí druhí tiež nevyberajú prostriedky.

Bŕŕ, Pán Boh s nami a zlé preč. Ibaže, aj u nás zatiaľ platí nejaký Trestný zákon, aj keď prezidentka tiež nespala, kým podpísala a vzápätí sa sama proti sebe vzbúrila a nesúhlasila so svojím podpisom. Takže, ten platný Trestný zákon hovorí o nebezpečenstve naplnenia skutkovej podstaty úkladov proti republike. Tuším § 312 platného zákona 300/2005 /Trestný zákon/. Podľa mňa Denník N zatiaľ ešte nezašiel tak ďaleko, lebo k tomu, aby hrozilo desať rokov alebo až doživotný trest, treba násilie alebo hrozbu násilia na zmenu ústavného zriadenia… A demontáž republiky, to je spojené so zmenou ústavného zriadenia, či nie ?

Nepreháňaj, povedal by istý priateľ, prokurátor, ktorý vždy upozorňuje na to, že s paragrafmi treba opatrne, aby sa neobrátili proti niekomu. Lenže, v tom spomínanom newsfiltri odvážnych „nkárov“ sa píše, citujem, že „koalícia Roberta Fica, Petra Pellegriniho a Andreja Danka ďalší týždeň pokračovala v demontáži republiky“.

A Boha jeho, hovorí si našinec. /Za toho Boha budem kĺačať v kúte, hotuje sa manzelka/. Možno 99 percent národa o tom ešte nevie, nevedelo to ani niečo vyše jedného percenta abonentov novín + nejakí priaznivci, ale už vedia. Vďaka pozorným redaktorom Denníka N. A znova je tu jedno čertovo kopýtko – ak nemenovaní, ale ľahko identifikovateľní redaktori denníka to vedeli a vedia a upozornili svojich tuším 70 tisíc čitateľov, že nám niekto znova, furt a usilovne demontuje republiku, inými slovami ide zmeniť ústavné zriadenie, zatiaľ bez násilia alebo hrozby, ale čo keď ?

Nemali redaktori aspoň počas obednej prestávky zabehnúť na najbližšiu NAKA a oznámiť podozrenie z trestného činu, ba až zločinu ? Nemali sa poradiť s „nezbabelým“ šéfredaktorom ? Nemali takto povinne zachraňovať republiku ? Totiž, páchateľom je aj ten, kto trestný čin a zločin neoznámi. A, samozrejme, bez táranín, ale s podloženými dôkazmi. Aby nešlo o trestný čin ohovárania.

Už len krátky dovetok – v tom nešťastnom newsfiltri sa starostlivo upozorňuje, že Slovensko ide rovno do stredoveku. Ale to hádam nie, veď vtedy sa upaľovali bosorky, aj takí ctihodní občania a vedci ako Giordano Bruno, keď mali iný názor.

A u nás ? Väčšina ľudí sa čuduje, že vláda používa iba a výlučne len korektné politické rukavičky, aj v televíznych a rozhlasových debatách, až je neuveriteľné, že sa dáva neprimerane veľký priestor aj ľahko predajným hochštaplerom a hochštamplerkám s mikrofónom a perom v ruke.

Keď sa však podniká zjavne frontálny a bezohľadný útok proti vláde ustanovenej z legálnych demokratických volieb, je na zamyslenie, či toto je správna cesta, čoho to je prejavom niekedy až nepochopiteľná benevolencia.

Aby nebolo neskoro…

A máme po probléme alebo Nedeľný obed bez blenu

14.04.2024

Ako to tak býva, dnes v relácii V politike na TA3 moderátor Dérer v tradičnom prológu usmernil divákov, ako to majú vidieť a chápať, na internete práve už aj aktívny politik Baránek poriadne skrstil médiá a psutie nedeľných obedov, začal tvrdý atak na kádehákov – a bác. Aspoň u nás v Palárikove. Nezisťoval som, či aj inde na Slovensku a neviem, aká je [...]

Šimečkovi montérky, Plavákovej a Kolíkovej zástery a poďme robiť alebo Preboha, treba sa spamätať

11.04.2024

Čím začať ? Azda tým, čo som sa dnes dočítal z pera premiéra Fica. Vyjadruje obavy, že ak po voľbe prezidenta tí, ktorí prehrali, „po uliciach opĺzlo nadávajú vládnym politikom, voličov nazývajú primitívnymi debilmi, poblúdenou luzou…“, škaredo to skončí. To dodávam aj ja. Vraj „už len čakám, kedy sa intenzívna frustrácia ešte viac [...]

Ako /ne/získať Prémium alebo Navigácia Sygic do stratena

10.04.2024

Dnes idem preč od politiky a trochu zabŕdnem do „civilných“ vôd. A prečo od politiky ? Snažím sa byť objektívny, s pochopením prijímať aj názory tých, ktorí nie sú blízki môjmu srdcu, ale tie grohlingoviny, kňažkoviny a pod. nútia aspoň k dočasnej k pasívnej rezistencii, lebo zdravie je len jedno. Hľadanie správneho smeru patrí k základným potrebám aj v [...]

zostreleny dron Sahid 136

Šahídy hučia všade rovnako. Odblokujú pomoc pre Izrael i Ukrajinu?

15.04.2024 16:54, aktualizované: 16:57

Úspech Izraela pri odrazení iránskeho útoku v noci na nedeľu upriamil pozornosť na zraniteľnosť Ukrajiny voči Rusku. Prečo to Iráncom nevyšlo? A aký vplyv to môže mať na agresiu, ktorej čelí Kyjev?

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 152185x
Priemerná čítanosť článkov: 1951x

Autor blogu

Kategórie