Založ si blog

Studená vojna proti vláde alebo Schizofrénia ako jediná cesta ?

Keď niečo podpíšem, súhlasím a prijímam záväzok, s vedomím, že musím znášať prípadné následky. Ak znásilnená podpíše protokol o výsluchu na polícii, v ktorom sa jasne vyjadrí, že súhlasila s aktom /aj keď jej to nebolo milé/ a na druhý deň alebo o 15 rokov, to je jedno, zabehne dokonca na prokuratúru a podá trestné oznámenie o znásilnení, prokurátorom zabehne v krku a spadnú zo stoličky.

Ak prezidentka SR podpíše novelu trestného zákona, to nie je podpis nejakej Marky z trhoviska, ale závažný akt vrcholného štátneho predstaviteľa, s právnymi následkami. Aj obyčajná zmluva o dodávkach zeleniny spolu s podpisom obsahuje klauzulu o slobodnom, vážnom, určitom a zrozumiteľnom konaní, bez nátlaku. Bez toho zmluva nie je platná. Bude tomu rozumieť ústavný súd? Nepochybne.

Lenže, čo ak ústavný súd začne skúmať okolností vzťahu podpisu prezidentky a jej slobodnej vôle? To sa smiechu nezdržíme…

Čo si má však občan myslieť o konaní hlavy štátu, keď na jednej strane podpíše zákon, ktorý už predtým podpismi odobrili ďalší dvaja najvyšší štátni predstavitelia, t. j. predseda parlamentu a predseda vlády, odhlasovala väčšina v NR SR, pričom tá väčšina reprezentuje výsledok volieb.

Ukazuje sa, že tu už nejde o nejaký zákon, veď znásilnenie a podobné násilnosti, či doby premlčania nie sú niečo, z čoho sa najeme. Ide o prejav vojny, našťastie nie horúcej, ale studenej, medzi prezidentkou a opozíciou na jednej strane a vládou a väčšinou v parlamente. A to je hrôza.

Postup prezidentky republiky vyzerá ako neospravedlniteľná schizofrénia. Všetko sa dá zdôvodniť, dokonca aj „národná zbabelosť“, ale ak bývalá ministerka spravodlivosti, ktorá by o tom niečo mala vedieť, sa ihneď po vyhlásení z paláca poponáhľa národu prezradiť, že všetko je fajn, že ona o tom vníma presvedčenie /o veciach, ktoré nie sú pravdivé/, takže ďakujeme. Len treba dúfať, že jej sa spravodlivosť nebude vyhýbať, ale ona by mala utekať čo najďalej.

A čo my, občania ? Poviem otvorene – ak si prezidentka vyžiada priestor v televízii a obráti sa k milým občanom a občiankam, presne to isté by mal urobiť aj predseda vlády. Ešte dnes. Prezidentka kope už len pár týždňov a mesiacov, vláda len začína a má pred sebou roky. To len pre poriadok, kto zabuchne za sebou dvere a kto bude mať aj potom zodpovednosť za osudy národa a štátu.

Inak by to bol prejav slabosti.

A máme po probléme alebo Nedeľný obed bez blenu

14.04.2024

Ako to tak býva, dnes v relácii V politike na TA3 moderátor Dérer v tradičnom prológu usmernil divákov, ako to majú vidieť a chápať, na internete práve už aj aktívny politik Baránek poriadne skrstil médiá a psutie nedeľných obedov, začal tvrdý atak na kádehákov – a bác. Aspoň u nás v Palárikove. Nezisťoval som, či aj inde na Slovensku a neviem, aká je [...]

Šimečkovi montérky, Plavákovej a Kolíkovej zástery a poďme robiť alebo Preboha, treba sa spamätať

11.04.2024

Čím začať ? Azda tým, čo som sa dnes dočítal z pera premiéra Fica. Vyjadruje obavy, že ak po voľbe prezidenta tí, ktorí prehrali, „po uliciach opĺzlo nadávajú vládnym politikom, voličov nazývajú primitívnymi debilmi, poblúdenou luzou…“, škaredo to skončí. To dodávam aj ja. Vraj „už len čakám, kedy sa intenzívna frustrácia ešte viac [...]

Ako /ne/získať Prémium alebo Navigácia Sygic do stratena

10.04.2024

Dnes idem preč od politiky a trochu zabŕdnem do „civilných“ vôd. A prečo od politiky ? Snažím sa byť objektívny, s pochopením prijímať aj názory tých, ktorí nie sú blízki môjmu srdcu, ale tie grohlingoviny, kňažkoviny a pod. nútia aspoň k dočasnej k pasívnej rezistencii, lebo zdravie je len jedno. Hľadanie správneho smeru patrí k základným potrebám aj v [...]

zostreleny dron Sahid 136

Šahídy hučia všade rovnako. Odblokujú pomoc pre Izrael i Ukrajinu?

15.04.2024 16:54, aktualizované: 16:57

Úspech Izraela pri odrazení iránskeho útoku v noci na nedeľu upriamil pozornosť na zraniteľnosť Ukrajiny voči Rusku. Prečo to Iráncom nevyšlo? A aký vplyv to môže mať na agresiu, ktorej čelí Kyjev?

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 152182x
Priemerná čítanosť článkov: 1951x

Autor blogu

Kategórie