Založ si blog

Král nebodaj v keli ? alebo Radšej Attila a Karlos /v klietke/

Presne pred týždňom som sa stavil s priateľom o kilo banánov tvrdením, že zjavne populárna relácia na TA3 s názvom Král na ťahu už dlho nevydrží v tejto podobe. Priateľ argumentoval, že veď má dobrú úroveň a ľudí zaujíma, najmä šikovný moderátor robí všetko, aby nenadŕžal žiadnej strane politického spektra.

A tu zrazu bác. Po tej poslednej časti včera v utorok večer sa diváci v štúdiu i pred televíznymi obrazovkami dozvedeli nemilú zvesť, že politika a politici majú utrum. Nahradia ich nepochybne príťažliví hostia, akí nebývajú často v štúdiu, ale radšej sú v klietke.

NIč v zlom a nech mi každý prepáči hrubú nevedomosť, ale pozvaní súperi Attila a Karlos vraj produkujú bitku práve v tej spomínanej klietke. Ak je to tak, Slovensko je znova na špici vynaliezavosti, lebo určite nič tak nevzrušuje národ, ako inovácia televíznej publicistiky v uvedenom modifikovanom formáte.

Mal by som sa tešiť vo veci výhry kila banánov, ale čosi mi vŕta v hlave. Sledujúc všetky diely Krála na ťahu sa dalo ľahko vypozorovať, že hodnotenie účastníkov divákmi TA3 vždy vyhral vládny politik. A s prevahou, lebo mal viac hlasov ako dvaja opozičníci dohromady. Žeby naozaj toto bol dôvod, že Královi sa to prestalo páčiť a rozhodol sa s tým praštiť ? Prestať nevdojak so zvyšovaním popularity a sympatií k politikom vládneho tábora ?

Alebo Královi niekto „zhora“, myslím z televízneho prostredia povedal, že dosť, za toto ťa neplatíme ? To druhé je viac logické, lebo moderátor nemôže za to, že koalícia zjavne má oveľa viac šikovnejších, múdrejších, argumentačne zdatnejších reprezentantov.

Ak by to mala byť nebodaj labutia pieseň Krála na ťahu, neodpustím si aspoň vyjadriť zlosť na zástupcov KDH v ostatnej relácii. Pani neopozeraná poslankyňa Holečková, ak vyjadrujete obavy, že o 10 až 15 rokov nebude na dôchodky, hlasujete už teraz proti trinástym dôchodkom a je vám ľúto „rozdávať“ po cca 600 eur ročne, v čomsi veľmi účelovo tápete.

Vzdajte sa radšej tak po kresťansky vašich 6 000 eur. Mesačne. To, že ich dostávate, je najmä zásluha penzistov, lebo mali deti, tí kresťanskí aj viac ako dve – tri. A prispievali celý život, aby bolo nielen na dôchodky.

To nie je zlomyseľnosť voči vám, čo napíšem. Dôchodcovia sa už nemôžu zúčastňovať na tom, aby zvyšovali počet ľudí v produktívnom veku, s prepáčením, plodením detí. Keď som sa pozeral na vás, vyzeráte mlado a sviežo. Pričiňte sa, a spolu s vami aj ďalší produktívni, aby bolo viac prispievateľov do Sociálnej poisťovne. A nemusíte sa báť, že raz nebude na vašu penziu.

Ak vám nebráni nič závažné, v opačnom prípade prijmite hlboké pardon, začnite s tým už dnes večer. A nenavážajte sa do tých, ktorým ležia na srdci dôchodcovia, totiž tí, bez ktorých by nič nebolo.

Kapišto ?

A máme po probléme alebo Nedeľný obed bez blenu

14.04.2024

Ako to tak býva, dnes v relácii V politike na TA3 moderátor Dérer v tradičnom prológu usmernil divákov, ako to majú vidieť a chápať, na internete práve už aj aktívny politik Baránek poriadne skrstil médiá a psutie nedeľných obedov, začal tvrdý atak na kádehákov – a bác. Aspoň u nás v Palárikove. Nezisťoval som, či aj inde na Slovensku a neviem, aká je [...]

Šimečkovi montérky, Plavákovej a Kolíkovej zástery a poďme robiť alebo Preboha, treba sa spamätať

11.04.2024

Čím začať ? Azda tým, čo som sa dnes dočítal z pera premiéra Fica. Vyjadruje obavy, že ak po voľbe prezidenta tí, ktorí prehrali, „po uliciach opĺzlo nadávajú vládnym politikom, voličov nazývajú primitívnymi debilmi, poblúdenou luzou…“, škaredo to skončí. To dodávam aj ja. Vraj „už len čakám, kedy sa intenzívna frustrácia ešte viac [...]

Ako /ne/získať Prémium alebo Navigácia Sygic do stratena

10.04.2024

Dnes idem preč od politiky a trochu zabŕdnem do „civilných“ vôd. A prečo od politiky ? Snažím sa byť objektívny, s pochopením prijímať aj názory tých, ktorí nie sú blízki môjmu srdcu, ale tie grohlingoviny, kňažkoviny a pod. nútia aspoň k dočasnej k pasívnej rezistencii, lebo zdravie je len jedno. Hľadanie správneho smeru patrí k základným potrebám aj v [...]

zostreleny dron Sahid 136

Šahídy hučia všade rovnako. Odblokujú pomoc pre Izrael i Ukrajinu?

15.04.2024 16:54, aktualizované: 16:57

Úspech Izraela pri odrazení iránskeho útoku v noci na nedeľu upriamil pozornosť na zraniteľnosť Ukrajiny voči Rusku. Prečo to Iráncom nevyšlo? A aký vplyv to môže mať na agresiu, ktorej čelí Kyjev?

peter náhlik

Nadácia Zastavme korupciu podala podnet na preskúmanie majetkového priznania poslanca Hlasu Petra Náhlika

15.04.2024 16:35

Dôvodom sú nedostatky v majetkovom priznaní, v ktorom najskôr zamlčal luxusnú vilu v bratislavskej Vrakuni a neskôr ju do priznania doplnil.

čaputová, duda

Čaputová odcestuje na rozlúčku s Poľskom. Získa Rad Bielej orlice za rozvoj dobrých vzťahov

15.04.2024 16:30

Vo Varšave bude rokovať s prezidentom Andrzejom Dudom.

Ministerstvo životného prostredia

Novou šéfkou inšpekcie životného prostredia sa stala Anna Calpašová

15.04.2024 16:20

Doterajšia generálna riaditeľka inšpekcie Katarína Jankovičová sa vracia na rezort životného prostredia.

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 152186x
Priemerná čítanosť článkov: 1951x

Autor blogu

Kategórie