Založ si blog

Zhovadilosť zhovadilých alebo Prečo toľká zloba v mediálnom priestore

Ak administrátor nedajbože vymaže tento príspevok s ohľadom na neslušný titulok, budem to pokladať za nepriamy súhlas s tým, voči čomu ako bloger vytrvalo už dlho bojujem. Totiž, že o blogeroch, aj keď sa spravidla nepodpisujú občianskym menom a priezviskom, sa dá vystopovať všetko až po čísla topánok, anonymní komentátori pod príspevkami majú neoprávnenú výsadu. Byť aj zhovadilými. Pravdaže, česť výnimkám.

Niekto mávne rukou, že je tam toho, nech každý má právo slobodne sa vysloviť, hoci aj zákerným a podlým spôsobom. Veď aj takí občania žijú medzi nami a ak potrebujú ventilovať svoje niekedy aj najnižšie podprahové „“ťahy“ a cítia sa dokonca majstrami sveta pri klávesniciach, prosím.

Ibaže, vidím to inak. Pridržiavam sa názoru, že po brutálnom útoku na premiéra, čo nespadlo z neba, ale vytrysklo z istého podhubia, by celá spoločnosť mala byť citlivejšia na zlobu a nenávisť. Na každom mieste. Teda aj v blogoch Pravda. Politici z istého tábora možno dostanú rozum, hoci mnohé „muzikantské“ reakcie po atentáte sú nepochopiteľné. Avšak médiá toho majú veľa za ušami a tí šampióni z Denníka N, ktorí údajne vedia a dôverne poznajú debilizmus, sú len špičkou ľadovca.

Vrátim sa k blogom. Ide mi o to, aby výroky nejakého komentátora pod mojím včerajším slušným príspevkom na margo senzačného víťazstva futbalistov a zhodou okolností prítomnosti prezidenta v Belgicku neboli o zhovadilosti a ožratosti. Však, pán anonym ulmanus. Poslal mi odkaz, že „bloger, ty si sa pri futbale ožral a napísal blog, dávno som nečítal takú zhovadilosť“.

Nuž dobre. Som ochotný obhajovať svoje myšlienky verejne, s plným menom a priezviskom, ale nech sa odhalí aj ulmanus a mnohí jemu podobní. A pozor, mám nasledovnú skúsenosť. Istý sudca, ktorý už vystriedal viacero súdov, dávnejšie podal na mňa ako novinára trestné oznámenie, že sa dočítal na internete, že som ho ohováral. Vraj rozkradol Elektrosvit.

Hoci na súde svedčili prísažne svedkovia, ktorí sudcu označili za pôvodne vodcu organizovanej zločineckej skupiny, trvalo dvanásť rokov, kým som sa definitívne zbavil obžaloby. Traja sudcovia si na tom lámali zuby a išlo to cez ústavný súd až do Štrasburgu. Všetko som vyhral, hoci ten oznamovateľ v talári mal najlepšieho a najdrahšieho advokáta.

Chcem tým len povedať, že o trestný čin ohovárania ide vtedy, ak niekto o inom rozširuje nepravdivý údaj a ten ohováraného poškodí v rodine, zamestnaní, mieste bydliska a pod. V mojom prípade som najprv dostal peňažný trest, potom osem mesiacov podmienečne a napokon to skončilo úplnou rehabilitáciou.

O. K., lenže 12 rokov som nemohol publikovať pod vlastným menom, o zamestnaní som mohol iba snívať, ako-tak pomohol iba predčasný a znížený dôchodok. Sudca, ktorý to celé spískal a nepredložil ani jediný dôkaz, dodnes veselo súdi. Aj s manželkou. Dopĺňajú sa, aj finančne. A rehoce sa.

Chcem teda odkázať každému, kto sadá za klávesnicu, aby dobre zvažoval, čo vyplodí. Tvrdenia bez dôkazov môžu mať nebezpečné následky. Trestný zákon stále platí, ale podmienky verejného publikovania by sa mali sprísniť. Nech anonymný a určite primitív ulmanus a jemu podobní predložia dôkazy, kedy som bol ožranom, koľkokrát a či práve aj vtedy, keď naši vyhrali. A prečo vo vzťahu ku mne používa výraz zhovadilosť. Ak sa mu to nepodarí, nech nastúpi zákon, trestný postih i s náhradou škody, t. j. nemajetkovej ujmy.

Možno by to pomohlo, lebo zloba a nenávisť sa často rozhorievajú aj z maličkostí. Ak nebude poriadok a hrozba sankcií, môžeme to zabaliť.

A nad streľbou a násilnosťami bude neskoro lamentovať.

.

Otvorený list generálnemu riaditeľovi O2 alebo Hľadá sa právnik

07.07.2024

Vážený pán generálny riaditeľ spoločnosti O2 Slovakia, Einsteinova ul. 24, Bratislava, vzhľadom na márne pokusy domôcť sa spravodlivosti mimosúdnym spôsobom vyriešenia smutného prípadu poškodzovania zákazníka, dovoľte obrátiť sa na Vás touto formou. Ako vyplýva z listu od Vášho Centra služieb zákazníkom zo dňa 19. 03. 2024, Vaša spoločnosť dňa 12. 11. 2020 [...]

RTVS sa na to ešte „nepozrela“ alebo Opýtajte sa Dlugolinského

22.06.2024

Ak do dnešného dňa som prípadne pochyboval o nevyhnutnosti odchodu generálneho riaditeľa RTVS Machaja, už si nemyslím, že by mal zotrvať na tomto poste. Svoju nespôsobilosť, podľa mňa, nepreukázal len vo vlastnej televízii, ale aktuálne na počudovanie v inej, komerčnej, t. j. TA3. Prečo generálny súhlasil s účasťou v konkurenčnom médiu, keď lúsknutím prsta sa mohol [...]

Prezident Pellegrini prišiel, videl – a zvíťazili sme !

17.06.2024

Kam to dnes pricestoval náš nový prezident Pellegrini ? Do Bruselu a teda do Belgicka ? Reprezentovať Slovensko pri rokovaniach o najdôležitejších funkciách v inštitúciách Európskej únie ? Je to tak a aj keď únia by mala fungovať na princípoch rovnosti, nik nepochybuje o tom, že tá rovnosť je iba platonická, napr. keď my máme pätnásť poslancov a iní aj mnohonásobne [...]

hasiči Trenčín auto požiar

Byt na Rovniankovej ulici v Petržalke zachvátili plamene

15.07.2024 22:51

Oheň zachvátil byt na prvom poschodí.

Senátor J.D. Vance

Kompenzácia veku. Trump si za svojho viceprezidenta vybral mileniána, ktorý ho označil za idiota

15.07.2024 21:27, aktualizované: 23:10

Niekdajší šéf Bieleho domu si vybral relatívne mladého volebného partnera: Vance má 39 rokov, čo je presne polovica Trumpovho veku.

Viktor Orbán v Moskve, Vladimir Putin

Namiesto ministrov úradníci. Orbán pre „mierové misie“ dostal od Eurokomisie košom

15.07.2024 20:52, aktualizované: 22:39

Zrušená bola tiež tradičná návšteva eurokomisárov v predsedníckej krajine.

medveď hnedý

Rumuni zavelili do útoku na medvede. Kvótu na odstrel radikálne navýšili

15.07.2024 20:40

V roku 2023 bolo povolených 220 odstrelov, dnes zákonodarcovia veľkou väčšinou hlasov tento počet zvýšili.

milanjan7

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 117
Celková čítanosť: 227087x
Priemerná čítanosť článkov: 1941x

Autor blogu

Kategórie