Pokrytectvo šéfredaktorov alebo Na koho treba číhať

21. februára 2024, milanjan7, Nezaradené

Na začiatku sa sústredím na slovo „číhať“. V ďalšom poukážem na to, prečo treba aspoň stručne analyzovať toto slovo. A tak najprv, čo to číhanie znamená. Podľa synonymického slovníka ide o „pozorné čakanie na vhodnú príležitosť, na zaútočenie“, alebo „striehnutie“ , keď „šelma číha, strežie na korisť…“

A teraz k meritu veci. Šéfredaktori slovenských médií, v počte asi dvadsať, spísali list k 6. výročiu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Obsah šokuje a je vrcholom pokrytectva a jednostrannosti, či nenávisti proti jednej časti politickej moci, zrejme len náhodou tej vládnucej. „Vražda novinára otriasla celou spoločnosťou“, píšu ďalej. Áno, je to tak. Lenže, hneď obrovský oblúk smerom k Smeru a Ficovi. Vraj, „Robert Fico musel odísť“. A keď mu už treba riadne naložiť, ako bezbrannému koňovi, nuž tu to máte : „Dnes je späť/ten Fico/ a znovu útočí na novinárov“. Hrozné.

Aj ja urobím oblúk a ponechám bez ďalšej pozornosti štylistické cvičenia podarených šéfov redakcií. Pravdaže, iba podaktorých, lebo vždy sa patrí poskytnúť česť výnimkám. Takže, o čo ide ? Vraj, „ak má pre vás práca našich novinárov a novináriek /nemalo byť novinárok, neviem/, väčšiu hodnotu ako cena predplatného, môžete prispieť na ich prácu a obranu v sporoch darom, vopred ďakujeme“.

Čiže, načo zavádzať, až na prvom mieste sú opäť peniaze. A aby sa ušľachtilý darca, najlepšie masy darcov dobre zorientovali, generáli našich médií úprimne informujú, že „Erik Kaliňák po večeroch číha na Leška, Smer žaluje Martina Šimečku.“ Áno, majú na mysli to hnusné Šimečkovo /zbabelé/ pokĺznutie, ktoré niektorí označujú, že je na hrane fašizmu.

No, povedzte. Nie je to to najhoršie. co postihlo našu milovanú krajinu? Ukrajina šuviks.

Iné podobné otrasné prípady, ktoré by otvorili priehradnú hrádzu na bohaté dary, zatiaľ neuvádzajú. Možno len zabudli na Ostrihoňovú, ktorá na spôsob rovnako podarenej kolegyne Jančkárovej, poslanca Blahu hrdinsky nepustila do svojej „nezávislej“ relácie, s odôvodnením, že pozýva iba ženy, teda osoby ženského pohlavia. Vzápätí však s nehou privítala „medzi nami ženami“ muža, pričom sa možno presvedčila, aké má pohlavie, ale ako žena nevyzeral.

Na Ostrihoňovú, ktorá „nezávisle“ a bezočivo klamala verejnosť vo verejnoprávnom médiu, trestné oznámenie tou zlou vládnou mocou podané nebolo, naopak, môže sa tešiť na voľby do európskeho parlamentu na kandidátke progresívcov, rovnako ako tiež úradník Ódor.

A už len na záver – nedá mi spávať ten Leško. Ako ideológ komunistického Nového Slova písal presvedčivo o úspechoch komunistického a robotníckeho hnutia a nehynúcej sláve komunistickej strany. Dnes by mal presvedčivo a bez plytkej propagandy, na faktoch ukázať, ako naňho ten Kaliňák, človek mladší, ale možno menej zdatný naozaj číhal a prečo nevyužil vhodnú príležitosť na zaútočenie, resp. keď ako šelma číhal, prečo sa na korisť rovno nevrhol.

Najlepšie by bolo, keby Leška pozvali do tej výlučne ženskej relácie, kde by sám mohol úspešne číhať na to, ako sa na slabšie pohlavie vo vhodnej chvíli /aspoň argumentačne/ vrhnúť…

Absurdné ?